Ձերբակալվել է Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը
16:41, 20 փետրվար 2025 Իրավական
Քիչ առաջ ապօրինի կերպով քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից բերման են ենթարկվել Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը: Այս մասին հայտարարություն է տարածվել Գյումրիի նախկին քաղաքապետ։ Վարդան Ղուկասյանի ֆեյսբուքյան էջից:
«Հարգելի գյումրեցիներ,
Հայտնում ենք, որ քիչ առաջ ապօրինի կերպով քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից բերման են ենթարկվել Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը: Սա օրվա իշխանական պարագլխի հրամանով կատարված գործողություն է` ուղղված լռեցնելու գյումրեցու ձայնը: Մարզային վարչության շենքի դուռը կրկին ապօրինաբար փակվել է Վարդան Ղուկասյանի փաստաբանի առջև: Կոչ ենք անում բոլոր գյումրեցիներին ինքնաբուխ կերպով հավաքվել շինության մուտքի մոտ»,-ասված է հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 30-ին Գյումրիում տեղի կունենան ավագանու ընտրություններ, որին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել նաեւ Վարդան Ղուկասյանը:
ՆԳՆ–ից Irakanum.am–ին հայտնեցին, որ Վարդան Ղուկասյանը ձերբակալվել է ապօրինի զենք-զինամթերք կրելու և պահելու կասկածանքով։